20 Şubat 2013 Çarşamba

Melis Danişmend'den Yeni Albüm "Biraz Gülmek İstiyordum"

Melis Danişmend'i sever misiniz? Ben pek severim kendisini; sesinin duruluğu bi yana şarkılarındaki doğallık, sıradan oluşu ve bi o kadar da şarkı sözü olarak daha önce kullanılmamış olmasının verdiği eşsizliktir dinlettiren. Hahh!! Neymiş bu sözler, hem sıradan doğal hem daha önce şarkılarda kullanılmamış cümleler?!  

Melis bazen aşk acısını, ketılda kaynattığ suyu boğazından akıttığındaki acıya benzetiyor, bazen öfkeleniyor kendini kızgın bir boğaya benzetiyor, bazen de kıtır kıtır bir erikten bahsediyor.
İşte böyle.. Melis'in müziği, sesi, sözleri, duruşu.. Her şeyi şahsına münhasır :)

Melis Danişmend'i ilk olarak Üçnoktabir (eski adı Spitney Beers) grubunun solisti olarak tanıdık aslında. Grup ilk albümü Sabaha Karşı'yı yayınladıktan iki yıl sonra sonra dağılma kararı almıştı. Melis durmadı;  müzik kariyerine akustik gitar ve piyanonun hakim olduğu, söz ve müziklerin kendisine sahip, solo akustik albümü Daha Az Renk ile tam gaz devam etti. Melis ilk solo albümünden iki yıl sonra yani Ocak 2013'te, yine söz ve müziğin kendisine ait olduğu ikinci albümü Biraz Gülmek İstiyordum'u yayınladı. Bu albüm ilk albümüne göre davul koltuğuna oturan Burak Gürpınar'ın etkisiyle olacak ki  biraz daha hareketli.
  

Biraz Gülmek İstiyordum Tracklist: 
1. Hüzün Dram Keder
2. Erik
3. Karşılıksız
4. Masa
5. Sükut
6. Gölgemde Dinlenmeye Gel
7. Kış Küskünü
8. Ufak Tefek Notlar
9. Işıklar Sönerken

Bu albümde Melis Danişmend için özel olan şarkı "Sükut"muş. Albümü Sükut ile dinlemeye başlayalım o halde ...

...

1 yorum: